اعتقادات غلط دینی ؛ کشنده تر از بمب اتمایسنا / زنجان یکی از استادان حوزه و دانشگاه می گوید: “ایده های غلط کشنده تر از بمب اتم است.”

حجت الاسلام حسن دیرباز ، شب گذشته (29 مرداد) در جمع عزاداران حسینی در حسینیه اعظم زنجان با بیان اینکه پیری برای واقعه عاشورا بی معناست و هر روز ابعاد جدیدی از آن آشکار می شود ، گفت: ما برای مرگ عزاداریم و عزاداریم. سالهاست که ما عزیزان نداریم ، اما 1400 سال است که عزادار شهادت امام حسین (ع) و یارانش هستیم.

وی افزود: مردم در ماه محرم با پوشاندن مشکی خانه های خود و اهدای احسان و نذر در عزاداری سالار شهیدان شرکت می کنند. مردم به واقعه عاشورا و فلسفه جنگ امام حسین (ع) با یزدی ها اعتقاد دارند و می دانند که امام حسین (ع) با اهداف بزرگی به شهادت رسید.

این کارشناس مذهبی باورهای غلط را کشنده تر از بمب اتم دانست و گفت: در روز عاشورا افراد نادان و دشمنان امام حسین (ع) سنگ بر پیکر مطهر شهدای کربلا پرتاب کردند و روزه گرفتند و این نشان می دهد که باور آنها بسیار پوچ و توهمی بود.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه انسان شناسی و اعتقاد صحیح مشکل است ، اظهار کرد: فضای مجازی مردم شناسی و اعتقاد درستی را نشان نمی دهد. در این فضا ، مخالفان و دشمنان نظام و اسلام می خواهند باور جوانان را در واقعه عاشورا و اسلام تضعیف کنند. حذف کردن

مدتهاست اشاره شده است که فضای مجازی می تواند هم محلی برای تقویت باورها و افکار درست جوانان در مورد فرهنگ عاشورا و اسلام ناب محمدی باشد و هم فرصتی برای دشمنان برای از بین بردن جنبش عاشورا. بنابراین باید از فضای مجازی برای ترویج دین و اسلام استفاده کرد. فضای مجازی بستر بسیار خوبی برای دشمن است تا فرهنگ و فلسفه عاشورا را در جوامع اسلامی بد جلوه دهد ، اما ما نباید اجازه دهیم این اتفاق بیفتد.

وی با بیان اینکه طرح تلاوت قرآن در حسینیه اعظم زنجان همزمان با شهادت امام حسین (ع) اقدام خوبی است ، افزود: انجام چنین کارهایی باید ادامه و تقویت شود؛ زیرا در تقویت و ترویج فرهنگ عاشورا بسیار مثر است. در قرآن کریم 600 آیه در مورد قوانین جنگ وجود دارد. ما در جهان اسلام اسارت نداریم و امام علی (ع) اسیران را پس از جنگ در جنگ با دشمنان آزاد کرد.

استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: رمز محبوبیت اطاعت از ولایت و خداست. اطاعت از خدا و ولایت باید در زندگی ما به اوج برسد. عزاداری سالار شهیدان در ماه محرم را باید فرصتی مناسب برای روشن شدن قلب و روح گناهان دانست.

انتهای پیام

سایت خبری دانش آموزان ایران
دانش آموزان ایران
https://iranstuds.ir/blog/search-engine-optimization/
www.iranstuds.ir/blog/search-engine-optimization/
https://iranstuds.ir
www.iranstuds.ir
iranstuds.ir
iranstuds