اعزام هواپیمای اطفاء حریق برای اطفای حریق در تالاب انزلی به دستور وزیر دفاع


به دستور وزیر دفاع ، یک هواپیمای اطفای حریق برای اطفای حریق در مرکز کنترل و پشتیبانی آتش هوایی وزارت دفاع به تالاب انزلی اعزام شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از وزارت دفاع ، خلبان محمدمهدی نوری العقا ، رئیس مرکز کنترل و پشتیبانی آتش سوزی هوایی وزارت دفاع در خصوص اعزام هواپیماهای اطفای حریق به تالاب انزلی ، گفت: برابر با اعلام آتش سوزی توسط محیط زیست و مدیریت بحران گیلان در روز دوشنبه 8 شهریور ، بلافاصله یک هلیکوپتر آتش نشانی با سبد 4000 لیتری را به تالاب انزلی فرستاد و تالاب خاموش شد ، اما به دلیل وسعت زیاد و وزش باد شدید در منطقه ، آتش دوباره شعله ور شد و منجر به ادامه عملیات تا به امروز شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از 50 سورتی پرواز برای مهار آتش انجام شده و بیش از 150 هزار لیتر آب ریخته شده است ، هواپیمای ایلیوشین با ظرفیت 40 تن آب در دستور کار است.

وی افزود: وضعیت تالاب انزلی به دلیل نبود ارتفاعات زیاد و یک سطح بودن به گونه ای است که می توان از آن برای هواپیماها استفاده کرد و به دلیل وسعت آتش ، ضربه بالاتری نسبت به هلیکوپترها ایجاد می کند.

رئیس مرکز کنترل و کنترل آتش سوزی وزارت دفاع افزود: تالاب امیر کلایه که به عنوان طعمه سوزانده شده است ، به دلیل گونه های جانوری و محیطی خاص از اولویت خاصی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 10 هکتار نی در تالاب انزلی طعمه حریق بوده است ، تصریح کرد: استفاده از هلیکوپتر برای مهار آتش به این بزرگی مسئولیتی ندارد و باید از هواپیمای آتش نشانی استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: هرجا که نیاز به استفاده از ظرفیت هواپیما و از نظر موقعیت م effectiveثر برای اطفاء حریق وجود داشته باشد ، از این ظرفیت مانند گذشته مانند تالاب بزرگ هور در استان خوزستان استفاده خواهیم کرد.

انتهای پیام

سایت خبری دانش آموزان ایران
دانش آموزان ایران
https://iranstuds.ir/blog/search-engine-optimization/
www.iranstuds.ir/blog/search-engine-optimization/
https://iranstuds.ir
www.iranstuds.ir
iranstuds.ir
iranstuds