امارات متحده عربی آماده پذیرایی از 5000 افغان به درخواست ایالات متحده / بلینکن استامارات متحده عربی اعلام کرده است که به تخلیه شمار زیادی از افغان ها از طریق هواپیماها و فرودگاه های خود و همچنین پذیرش موقت حدود 5000 افغان به درخواست ایالات متحده کمک می کند.

به گزارش ایسنا به نقل از آژانس وام امارات ، این کشور قبل از عزیمت به دیگر کشورها پذیرفت که میزبان این شهروندان باشد.

وزارت خارجه امارات اعلام کرد که این کشور قبل از سفر به سایر کشورها به درخواست ایالات متحده ، به درخواست آنها میزبان شهروندان افغان خواهد بود. شهروندان افغان که کشور خود را ترک می کنند طی روزهای آینده با هواپیماهای آمریکایی از کابل وارد امارات متحده عربی می شوند.

این وزارتخانه گفت که اقدام بشردوستانه امارات همزمان با تلاش های این کشور برای خروج صدها اتباع خارجی از افغانستان است و تاکنون چندین نفر از نمایندگان دیپلماتیک و کارکنان ملیت های مختلف و برخی از نیروهای غیردولتی را به فرودگاه های امارات اعزام کرده است.

آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه آمریکا نیز از امارات متحده عربی برای تلاش های بشردوستانه و تسهیل عبور ایمن شهروندان آمریکایی ، کارکنان سفارت و اتباع خارجی که از کابل به کشورهای ثالث سفر می کنند ، تشکر کرد.

وی افزود که ایالات متحده از حمایت دولت امارات متحده عربی که نمادی از مشارکت قوی و پایدار بین دو کشور است قدردانی می کند.

بلینکن گفت اولویت واشنگتن سلامتی و ایمنی شهروندان آمریکایی در خارج از کشور از جمله ارتش و دیپلمات های خدمت کننده در افغانستان است.

انتهای پیام

سایت خبری دانش آموزان ایران
دانش آموزان ایران
https://iranstuds.ir/blog/search-engine-optimization/
www.iranstuds.ir/blog/search-engine-optimization/
https://iranstuds.ir
www.iranstuds.ir
iranstuds.ir
iranstuds