باران باران باران باران باران در سیستان و بلوچستان باریدایسنا / سیستان و بلوچستان مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بارندگی های موسمی در هند برای چهارمین روز متوالی در طول شب در استان ادامه داشت و بارندگی از پنج ایستگاه باران سنج در استان گزارش شد.

محسن حیدری در گفت وگو با ایسنا ، اظهار کرد: حداکثر بارندگی 24 ساعت گذشته با 11 میلی متر از ایستگاه باران سنج آب راسک آباد گزارش شده است که ارتفاع بارندگی در چهار روز گذشته را به 27.5 میلی متر افزایش داده است.

وی افزود: 10 سرباز از “کاجدار” ، “دارکن” از نیکشهر 8.5 ، “محبان” از نیکشهر 6.5 و 3 نفر از شهرستان اشار نیز گزارش شده است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: این چهارمین روز متوالی است که سامانه بارشی موسم هند در استان فعال است و بارش های نسبتاً خوبی را به همراه داشته است.

حیدری خاطرنشان کرد: شرایط بارندگی محصول امسال در استان بسیار نگران کننده است و کسری بارندگی معادل دو برابر بارندگی دریافتی در 11 ماه گذشته داریم. به عبارت دیگر ، برای عادی سازی وضعیت بارندگی در استان ، باید حدود 70 میلی متر بارندگی دریافت کنیم که تقریباً غیرممکن است.

وی گفت: بارش شدید شدید و خشکسالی گسترده دو چالش جدی در استان در زمینه منابع آب و کشاورزی است که در صورت تداوم آن ممکن است طیف وسیعی از کشاورزان استان هزینه بیکاری را در پی داشته باشند.

یکی از اعضای ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان افزود: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش بینی و مدل های آب و هوایی امروز ، احتمال بارش همرفت ، رعد و برق و طوفان موقت در ارتفاعات مرکزی ، جنوبی و شرقی استان وجود دارد. که ممکن است منجر به جاری شدن سیل شود. ” رودخانه های رو به افزایش فصلی هستند و سیلاب ها تخلیه می شوند.

انتهای پیام

سایت خبری دانش آموزان ایران
دانش آموزان ایران
https://iranstuds.ir/blog/search-engine-optimization/
www.iranstuds.ir/blog/search-engine-optimization/
https://iranstuds.ir
www.iranstuds.ir
iranstuds.ir
iranstuds