تسریع در مجازات و قصاص مهاجمان به عوامل ناجاایسنا / خوزستان معاون فرمانده پلیس با تاکید بر ضرورت تسریع در مجازات مجرمان که مأموران اجرای قانون را هدف قرار می دهند ، گفت: “مردم آسایش و امنیت می خواهند.” پلیس حق دارد مانند عقاب وارد هر صحنه ای شود ، اما سایر وسایل باید در یک راستا قرار بگیرند.

سردار قاسم رضایی در حاشیه بازدید از دستاوردهای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی فرماندهی انتظامی دزفول که امروز (28 شهریور) انجام شد ، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوزستان در ایران به کربلا معروف است؛ خون خالص در اینجا برای امنیت جامعه ریخته شده است. این شهر هشت سال زیر بمباران و حملات استکبار در اینجا بود.

به گزارش ایسنا ، وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه هفته دفاع مقدس ، افزود: رزمندگان در آن سال ها درخشیدند. آنها استقلال خود را حفظ کردند و حتی یک وجب از زمین را از دست ندادند. خوزستان به استان لاله ها و استان مقاومت معروف است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه خوزستان بیش از 23 هزار شهید تقدیم کرده است ، گفت: دزفول به شهر مقاومت نیز معروف است و بیش از 2300 شهید تقدیم کرده است و این وضعیت مسئولیت ما را سنگین کرده است. نیروی انتظامی مجموعه ای مستحکم و محکم در استان خوزستان ایجاد کرده است و این استان دارای فرماندهان قدرتمند و هدفمند است.

وی با اشاره به گفتگوهای خود با متهمان و خواهان ، گفت: عموم مردم از اقدامات پلیس قدردانی کردند ، اما پلیس به دنبال قدردانی نیست و آرامش جامعه را می خواهد. هرکسی که یا هنجار را زیر پا می گذارد یا می خواهد امنیت جامعه را مختل کند ، وارد خط قرمز نیروهای پلیس شده است.

رضایی تصریح کرد: اولین مشکل خوزستان وجود سلاح های غیرمجاز است زیرا این سلاح ها باعث بروز جنایات مختلف از جمله قتل و درگیری های مسلحانه و گاهی سرقت مسلحانه می شود. نیروی پلیس آماده جمع آوری سلاح های غیرقانونی است.

وی گفت: مردم باید بدانند که طبق قانون ، تهیه ، حمل ، نگهداری و استفاده از سلاح های غیر مجاز جرم است. استفاده از سلاح در عروسی ها یک فرهنگ نیست بلکه یک جنایت است و پلیس موظف است این سلاح ها را جمع آوری کند. استفاده از سلاح در درگیری ها نیز باعث رعب و وحشت و تلفات می شود که به نوبه خود منجر به انتقام می شود.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: افراد باید سلاح های غیرقانونی خود را به مراجع قانونی از جمله نیروی انتظامی تحویل دهند. همچنین کسانی که از داشتن سلاح گرم بدون مجوز مطلع هستند باید این موضوع را به پلیس 110 گزارش دهند تا پس از هماهنگی با مقامات قضایی این سلاح ها جمع آوری شود.

وی با بیان اینکه جمع آوری سلاح های غیر مجاز به نفع همه مردم است ، اظهار کرد: دستگاه های مربوطه باید اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل و در اختیار پلیس قرار دهند تا از وقوع یا تکرار جنایت جلوگیری شود.

رضایی با بیان اینکه ممکن است صاحب اسلحه وسوسه شود در حین عبور از خود تیراندازی کند ، افزود: برخی افراد آنقدر جسور شده اند که به سمت نیروی انتظامی تیراندازی می کنند به طوری که ما دیدیم آقای سجاد دالمان (شهید نجایی دزفول) نیز به شهادت رسید. به این ترتیب ؛ دست این قاتل باید در صحنه قطع شود.

وی افزود: پس از دستگیری این افراد ، انتظار می رود نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در صدور احکام و قصاص در محل تسریع کند ، زیرا این امر بازدارنده خواهد بود.

جانشین فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی با انتقاد از طولانی شدن روند صدور حکم برای فردی که به شهید دالمان تیراندازی کرد ، گفت: این فرد یک هفته پس از این حادثه دستگیر شد و منطقی نیست که این روند اینقدر طول بکشد. چند مورد را باید اینگونه تکرار کرد؟ قابل قبول نیست که یک نیروی میدانی گشت بزند ، بلکه تیراندازی کند و به شهادت برسد. یعنی جرات کرده اند به افسر شلیک کنند.

وی گفت: “این باعث افزایش جرم و جنایت می شود.” اکنون می بینیم که سارقان پس از 10 روز آزاد می شوند و اعتراف می کنند که اگر برای اولین بار با آنها برخورد می شد دیگر این کار را نمی کردند.

رضایی گفت: مردم آسایش و امنیت می خواهند ؛ پلیس این اختیار را دارد که مانند عقاب وارد هر صحنه ای شود ، اما سایر وسایل باید در یک راستا قرار بگیرند.

افرود: قوه قضائیه در صدور حکم به خوبی همکاری می کند ، اما مجازات مجرمان باید تسریع شود و هزینه جنایت متناسب با جرم باشد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: اگر ظرفیت زندانیان مشکل است ، باید آنها را تعویض کنید.

وی افزود: گاهی چنین اقداماتی باعث ایجاد انگیزه در مسئولان میدانی می شود و مردم فکر می کنند نیروی تلافی جویانه کار نمی کند. نیروی انتظامی یک گروه انقلابی و خدمتگزار و مرجع مردم است و با متخلفان قاطعانه برخورد می کند.

رضایی با بیان اینکه اقدامات نیروی انتظامی خوزستان قابل تقدیر است ، گفت: در این سفر با فرماندهان شوش ، شوشتر ، دزفول و اندیمشک جلساتی خواهیم داشت و تصمیمات جدی اتخاذ می شود. از امروز به بعد ، تغییر اساسی در تحرک هدفمند ایجاد خواهد شد.

وی افزود: نیروی انتظامی خوزستان به طور مداوم در حال فعالیت است و در مورد اخیر در خصوص وضعیت آب ، در کنار مردم بود و در این زمینه شهدای فداکاری کرد. او همچنین در برابر کسانی که می خواستند از این موضوع سوء استفاده کنند ایستاد و اکنون ما شاهد آرامش در جامعه هستیم.

معاون فرمانده پلیس گفت: “نیروهای پلیس محافظه کار نیستند و قدرتمند عمل می کنند.” نیروی پلیس با اقتدار در برابر متخلفان مدیریت خواهد کرد و هیچگونه مماشات یا محافظه کاری با متخلفان نخواهد داشت.

انتهای پیام

سایت خبری دانش آموزان ایران
دانش آموزان ایران
https://iranstuds.ir/blog/search-engine-optimization/
www.iranstuds.ir/blog/search-engine-optimization/
https://iranstuds.ir
www.iranstuds.ir
iranstuds.ir
iranstuds