دلتا کرونا ظاهری درخشان دارد / منتظر سرفه و تنگی نفس برای سی تی اسکن ریه نباشیدایسنا / خراسان رضوی رئیس بخش عفونی بیمارستان امام رضا (ع) مشهد گفت: مردم باید توجه داشته باشند که منتظر تنگی نفس ، سرفه و کمبود اکسیژن برای درگیری ریه نباشند ، زیرا شروع درگیری ریوی به خصوص در سنین پایین ، می تواند با علائمی مانند ضعف ادامه یابد. ” بی حالی ، حالت تهوع ، سرگیجه و غیره ؛ بنابراین ، بهترین زمان برای انجام سی تی اسکن 3 تا 4 روز پس از شروع علائم است.

“درگیری ریوی هرگز از اولین روزهای بیماری عروق کرونر قلب شروع نمی شود ؛ معمولاً شروع آن با علائم بی حالی ، گلودرد ، آبریزش بینی ، سردرد و غیره شروع می شود و انتظار می رود این علائم طی 3 تا 4 روز بهبود یابد.

وی افزود: در صورت مشاهده این که علیرغم اینکه 3 تا 4 روز از شروع بیماری می گذرد ، اما علائم همچنان ادامه دارد و علائم دیگری مانند سرگیجه ، تهوع ، استفراغ ، ضعف شدید و … به این ممکن است نشان دهنده دخالت ریه باشد. ” بودن.

خداشاهی ادامه داد: بسیاری از بیماران هستند که وقتی به ما مراجعه می کنند ، شاید 10 روز پس از شروع علائم خود دچار مشکلات ریوی می شوند. وقتی از آنها می پرسیم چرا اینقدر دیر برای درمان آمده اند ، می گویند سرفه نکردیم.

رئیس بخش عفونی بیمارستان امام رضا (ع) مشهد با بیان اینکه مواردی از سویه دلتا وجود دارد که زودتر از 4 روز درگیری ریوی شروع شده است ، گفت: اما نمی توان این موضوع را برای همه بیماران تعمیم داد. مهمترین نکته این است که بیماران به علائم خود توجه کنند. به عنوان مثال ، حالت تهوع و سرگیجه از علائم مهم هیپوکسمی یا هیپوکسی هستند.

خداشاهی در پاسخ به این سوال که چند درصد بیماری های ریوی خطرناک و نگران کننده است ، گفت: هرچه زودتر بیماری ریه درمان شود و از پیشرفت آن جلوگیری شود ، طبیعتاً بیمار سریعتر بهبود می یابد. بیماران زیادی بوده اند که 4 روز پس از شروع علائم به مراکز درمانی مراجعه کرده اند. در آن زمان ، کادر پزشکی متوجه شدند که این بیماران دارای مشکلات ریوی هستند ، اما آنها خیلی سریع بهبود یافتند.

رئیس بخش عفونی بیمارستان امام رضا (ع) مشهد ادامه داد: هرچه بیماران دیرتر مراجعه کنند درگیری ریه آنها بیشتر می شود و درمان آن دشوارتر می شود. حتی اگر فردی 80٪ بیماری های ریوی را درمان کند و بتواند زنده بماند ، زمان زیادی طول می کشد تا بافت ریه او تا حدودی ترمیم شود. شاید ریه های او 100٪ به حالت قبلی باز نگردد.

وی اظهار داشت که تفاوت کرونا دلتا با تاج انگلیسی و چینی در ظاهر چشمگیر آن است. علائم جهش دلتا تا 10 روز شبیه علائم کرونا نیست. تنها علائم رایج در این مدت سرماخوردگی یا سینوزیت مانند گلودرد ، آبریزش بینی و گلو درد است.

خداشاهی تاکید کرد: مشکل این است که بیمار فریب این علائم را می خورد و این موضوع باعث می شود بیمار دیر به پزشک مراجعه کند ؛ بنابراین ، افراد باید بسیار مراقب باشند و تمام علائم را جدی بگیرند تا دچار درگیری شدید ریه نشوند.

رئیس بخش عفونی بیمارستان امام رضا (ع) مشهد با اشاره به اینکه جوانانی که واکسینه نشده اند بیشتر در معرض خطر هستند ، گفت: در هر دو گروه دریافت کننده واکسن و کسانی که هنوز واکسینه نشده اند ، کرونر قلب بیماری مشاهده می شود ؛ این به این دلیل است که درصد زیادی از افراد جامعه واکسینه نشده اند. هنگامی که حداقل 50 تا 70 درصد از مردم واکسینه می شوند ، انتظار می رود میزان بروز و مرگ و میر کاهش یابد ، اما از آنجایی که تاکنون کمتر از 10 درصد از مردم واکسینه شده اند ، این افراد در معرض خطر سرایت به 90 درصد قرار دارند. جمعیت واکسینه نشده در این شرایط ، به طور طبیعی 10 درصد احتمال عفونت وجود دارد. البته میزان مرگ و میر در جمعیت واکسینه شده کمتر است.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین لازم است روند واکسیناسیون در کل جمعیت تسریع شود ؛ حتی اگر 10 درصد افراد واکسینه نشوند ، باز هم فاجعه است. امیدواریم همه گروه ها تا اوایل پاییز واکسینه شوند تا متوقف شود. چرخه مرگ

انتهای پیام

سایت خبری دانش آموزان ایران
دانش آموزان ایران
https://iranstuds.ir/blog/search-engine-optimization/
www.iranstuds.ir/blog/search-engine-optimization/
https://iranstuds.ir
www.iranstuds.ir
iranstuds.ir
iranstuds