دو فاجعه بزرگ در برگزاری لیگ برتر فوتبال خوزستان رخ دادایسنا / خوزستان یک مربی فوتبال خوزستان معتقد است دو فاجعه بزرگ در برگزاری لیگ برتر استان رخ داده است که بالاترین سطح مسابقات فوتبال خوزستان را زیبا نمی کند.

حسین قربانی بیرگانی در گفت وگو با ایسنا ، درباره کیفیت لیگ برتر فوتبال خوزستان که به تازگی به پایان رسیده است ، اظهار داشت: دو فاجعه بزرگ در این مسابقات رخ داد ؛ اولین فاجعه تعداد فردی تیم ها در یک گروه بود که اینگونه نبود. اصلا یک اتفاق خوشایند بود و فاجعه دوم گروه بندی تیم ها در دو گروه بود که باعث شد تیم ها در یک گروه قوی تر یا ضعیف تر شوند و این نیز باعث شد رقابت در گروه بسیار شدید باشد. گروهی ناعادلانه یا آسان تر.

وی افزود: لیگ برتر استان خوزستان در دو گروه 9 تیمی و انفرادی ، در مجموع 18 تیم در دو گروه به رقابت پرداختند که زیبایی مسابقات لیگ برتر یعنی بالاترین سطح استان نیست و در به نظر من ، علیرغم شایستگی بزرگ تیم رامهرمز قهرمان مسابقات به لیگ سه کشور معرفی شد ، ما تیم های خوب و قدرتمند دیگری مانند دوکوهه اندیمشک ، پرسپولیس ویس و … در لیگ داشتیم که اگر می توانستند موفق شوند مسابقات به شکل متفاوتی برگزار شده بود.

این مربی تاکید کرد: اگر تیم ها به صورت گروهی و در قالب مسابقات با هم رقابت می کردند ، شاهد کیفیت و عدالت بیشتری در بالاترین سطح فوتبال استان بودیم. به نظر من دو گروه بازی زمانی اتفاق می افتد که فاصله ها زیاد است ، مانند لیگ قهرمانان آسیا که در غرب و شرق برگزار می شود ، زیرا به عنوان مثال ، یک تیم ایرانی که می خواهد به شرق آسیا برود باید 8 پرواز کند. ساعت است ، اما آیا در لیگ بزرگسالان استان است؟ خوزستان ، آیا ما این بعد فاصله را داشتیم؟

وی افزود: “اگر در این ایام کرونا همه لیگ های ملی در رده های پایه در سطح نوجوانان ، جوانان و امید برگزار می شد ، لیگ برتر و لیگ دسته اول خوزستان از فوریه 1999 تا ژوئیه 1400 به مدت پنج ماه تعطیل شد ، و این باعث شد بسیاری از تیم ها متحمل ضرر شوند و در عمل تیم هایی که مسابقات را خوب شروع کردند در ادامه مسابقات به دلیل فرسایش لیگ بازیکنان خود را از دست دادند و در نیم فصل دوم مسابقات را با چهره ای متفاوت به پایان رساندند.

قربانی بیرگانی ادامه داد: همچنین تعداد کم تیم ها در لیگ دسته اول بزرگسالان استان این فاجعه را بیشتر می کند ، زیرا لیگ دسته اول هر سال با 11 تیم برگزار می شد ، اما امسال شاهد برگزاری آن با 9 تیم بودیم ، یعنی از زمان تعداد تیم ها هنوز فردی بود ، تعداد تیم ها علی رغم تعداد زیاد تیم ها در استان کاهش یافته بود ، و این باعث شد تیم ها بی انگیزه باشند ، و اکنون می بینیم که بیش از نیمی از تیم ها به دلیل کیفیت نامناسب ، تعداد نامزدهای تیم ها سهمیه خود را فروخته اند.

وی تصریح کرد: تنها راه نجات و برون رفت از این موضوع اتحاد تعداد تیم ها است زیرا تعداد 16 بازی برای بازیکنان بزرگسال لیگ های استان کافی نیست در حالی که لیگ برتر خوزستان پتانسیل 16 تا 18 تیم در یک گروه و لیگ دسته اول پتانسیل 14 تا 16 تیم را در یک گروه دارد. اگر این کار را انجام ندهیم و پیشرفتی در روند برگزاری این لیگ ها مشاهده نشود ، ممکن است در فصل جاری شاهد استعفای بسیاری از تیم ها باشیم ، زیرا تیم ها در وضعیت نابسامانی قرار دارند و می خواهند شرایط هماهنگی پیدا کنند ، رقابت ها پایان.

این مربی فوتبال تصریح کرد: اگر به وب سایت هیئت فوتبال مراجعه کنید ، خواهید دید که در سال های گذشته تیم های دسته اول هرگز کمتر از 11 تیم نبوده اند و لیگ برتر هرگز در دو گروه قرار نگرفته است. بنابراین کاهش تعداد تیم ها و افزایش تعداد تیم های لیگ یک و لیگ برتر یک اتفاق بد و ناخوشایند برای فوتبال خوزستان است. من واقعاً نمی دانم فلسفه تیم های فردی بودن چیست؟ کمبود تیم به جز نداشتن انگیزه بر بازیکنان و تیم ها تاثیری ندارد. می خواهم بدانم دلیل بی تجربگی بازیکنان 22-23 ساله خوزستانی چیست؟

وی افزود: همانطور که می دانید تیم های آسیا ویژن تهران سال ها در لیگ ملی شرکت نمی کردند اما خروجی بازیکنان آنها بیشتر از تیم های ملی بود زیرا بازیکنی در تهران بیش از 26 بازی و گاهی 30 بازی انجام داد. بازی در طول یک فصل. ” ، در حالی که در خوزستان در لیگ های بزرگسالان 18 بازی برای تیم قهرمان ، 16 بازی برای تیم های دیگر و کمتر از 10 بازی برای تیم های پایه وجود دارد و به نظر می رسد تصحیح این مورد برای فوتبال خوزستان بیشتر از شام ضروری است. به

قربانی بیرگانی تأکید کرد: هیئت فوتبال خوزستان برای زنده ماندن لیگ نیاز به بررسی جدی تعداد تیم ها دارد و اگر به پویایی و خروجی بیشتر فکر می کند باید به این موضوع توجه کند زیرا برگزاری لیگ برتر بزرگسالان و لیگ دسته اول در یک گروه بیشتر فوتبال خوزستان. در عین حال برگزاری این مسابقات با حضور تیم های بیشتر موجب رونق اقتصادی کادرفنی و رونق لیگ و تیم ها می شود. با این حال ، تیم های زیادی در فصول اخیر آسیب دیده اند و تیم فوتبال می تواند با تصمیم گیری درست طراوت را به فوتبال خوزستان باز گرداند. در عین حال فراموش نکنیم که با برگزاری مسابقات مناسب می توانیم استعدادهایی را به تیم های لیگ برتر خوزستان تزریق کنیم.

انتهای پیام

سایت خبری دانش آموزان ایران
دانش آموزان ایران
https://iranstuds.ir/blog/search-engine-optimization/
www.iranstuds.ir/blog/search-engine-optimization/
https://iranstuds.ir
www.iranstuds.ir
iranstuds.ir
iranstuds