دیدار وزرای خارجه ایران و ژاپن فردا در تهراندیدار وزرای خارجه ایران و ژاپن فردا (یکشنبه 21 مرداد) در تهران.

به گزارش ایسنا ، موتگی توشیمیتسو ، وزیر امور خارجه ژاپن و محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه ایران ، صبح یکشنبه در وزارت امور خارجه ملاقات خواهند کرد تا درباره مسائل دوجانبه ، منطقه ای و بین المللی گفت وگو کنند.

وزیر خارجه ژاپن در سفر دو روزه خود به تهران ، علاوه بر دیدار با همتای ایرانی خود ، با تعدادی دیگر از مقامات ایرانی نیز رایزنی و گفتگو خواهد کرد.

این سفر به دعوت وزیر امور خارجه ایران انجام شد.

پیشتر سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرده بود که موتگی توشیمیتسو ، وزیر امور خارجه ژاپن ، به دعوت محمدجواد ظریف ، وزیر امور خارجه ، روز یکشنبه ، 22 اوت ، به مدت دو روز به جمهوری اسلامی ایران سفر می کند.

خطیب زاده افزود: این سفر که در آستانه تشکیل دولت سیزدهم از اهمیت بالایی برخوردار است ، در پاسخ به سفر دکتر ظریف به توکیو در سال 1398 انجام می شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: روابط ایران و ژاپن به عنوان دو قدرت مهم در غرب و شرق آسیا همیشه مهم بوده و دو کشور بر اساس منافع مشترک در 90 سال روابط دیپلماتیک از روابط دوستانه برخوردار بوده و در حال حاضر در حال رایزنی هستند. . ” در مورد مسائل دوجانبه و چند جانبه در بالاترین سطح بین دو کشور.

خطیب زاده خاطرنشان کرد: وزیر خارجه ژاپن علاوه بر همتای ایرانی خود ، با دیگر مقامات ارشد کشورمان دیدار و گفتگو خواهد کرد.

انتهای پیام

سایت خبری دانش آموزان ایران
دانش آموزان ایران
https://iranstuds.ir/blog/search-engine-optimization/
www.iranstuds.ir/blog/search-engine-optimization/
https://iranstuds.ir
www.iranstuds.ir
iranstuds.ir
iranstuds