غول های آفریقایی بدون افزایش تولید اوپک هستندنیجریه و آنگولا ، بزرگترین صادرکنندگان نفت آفریقا ، به دلیل عدم سرمایه گذاری و مشکلات فنی ، تا سال آینده تلاش خواهند کرد تا تولید خود را تا سقف اوپک افزایش دهند.

به گزارش ایسنا ، این مشکل نشان دهنده وضعیت چند عضو دیگر اوپک پلاس است که سال گذشته در اوج بحران همه گیری ویروس کرونا برای افزایش قیمت تولید خود را محدود کردند اما در حال حاضر برای افزایش تقاضای جهانی سوخت نتوانسته اند تولید خود را افزایش دهند.

برای پایان دادن به محدودیت های عرضه داوطلبانه ، اعضای اوپک پلاس در ماه ژوئیه موافقت کردند تولید خود را در مجموع 400000 بشکه در روز از آگوست تا دسامبر 2021 افزایش دهند.

با این حال ، نیجریه و آنگولا از ابتدای امسال به طور متوسط ​​276000 بشکه در روز تولید کرده اند که کمتر از سقف کل تولید 2.83 میلیون بشکه در روز است. به گفته منابع صنعتی و حسابداران رویترز ، احتمالاً تولید دو کشور تا پایان سال زیر سهمیه تولید خود باقی خواهند ماند.

نفت بدون تولید صدها میلیون دلار ارزش دارد.

قرنطینه هایی که سال گذشته برای مهار شیوع کوید 19 وضع شد ، مانع از تعمیر قطعات یدکی و قطعات شد. همچنین شرکت هایی که از سقوط نفت به کمترین میزان در 20 سال گذشته آسیب رساندند ، سرمایه گذاری های بزرگ را به تاخیر انداختند.

کولا کریم ، مدیرعامل منابع طبیعی ساحلی نیجریه ، که دارای هشت میدان نفتی است و روزانه حدود 50 هزار بشکه نفت تولید می کند ، گفت که تاخیر به این معناست که شش ماه طول می کشد تا نیجریه با ظرفیت کامل تولید کند. به تدریج تأخیر در تعمیرات از سرویس چاه تا تعویض لوله ، پمپ و خطوط لوله متغیر است. شرکت ها همچنین در حال برنامه ریزی برای حفاری بیشتر برای عقب نگه داشتن تولید هستند. این مسائل تقریباً همه شرکت های نیجریه را تحت تأثیر قرار داده است. با این حال ، وی خاطرنشان کرد که با عجله شرکت ها برای انجام کارهای تعمیر و نگهداری ، تولید به احتمال زیاد تا اوایل سال 2022 به ظرفیت کامل می رسد.

دو منبع آگاه ، یکی در شرکت ملی نفت نیجریه (NNPC) و دیگری در شرکت ملی نفت آنگولا (سونانگول) ، تأیید کردند که این کشورها در بالا بردن سطح تولید با مشکل روبرو هستند.

تمپر سیلوا ، وزیر نفت نیجریه هفته گذشته به خبرنگاران گفت که انتظار دارد نیجریه در عرض یک تا دو ماه به سطح تولید برسد.

وزیر نفت آنگولا ، دیامانتینو آزودو ، هدف تولید نفت خود را در ماه ژوئن به 27000 بشکه در روز به 1.19 میلیون بشکه در روز کاهش داد. وی در بیانیه ای به کاهش تولید در مزارع قدیمی ، تاخیر در حفاری به دلیل همه گیری ها و چالش های فنی و مالی در اکتشاف آب های عمیق اشاره کرد. این هدف زیر سقف تولید 1.33 میلیون بشکه در روز است.

آنگولا حدود 1.3 میلیون بشکه در روز نفت در سال 2020 تولید کرد که از 1.8 میلیون بشکه در روز در سال 2008 کمتر بود.

به گزارش رویترز ، آمریتا سن از تحقیقات انرژی اسپکتاس گفت: “ما معتقدیم که واقعیت این است که تنها پنج کشور می توانند به سقف تولید تعیین شده برسند که شامل عربستان ، امارات متحده عربی ، کویت ، عراق و جمهوری آذربایجان می شود.”

انتهای پیام

سایت خبری دانش آموزان ایران
دانش آموزان ایران
https://iranstuds.ir/blog/search-engine-optimization/
www.iranstuds.ir/blog/search-engine-optimization/
https://iranstuds.ir
www.iranstuds.ir
iranstuds.ir
iranstuds