مازندران تا سال 2050 خشک تر می شودایسنا / مازندران یک استاد دانشگاه گفت: بر اساس پیش بینی ها ، به نظر می رسد مازندران تا سال 2050 به سمت گرمتر و خشک تر حرکت می کند. جالب اینجاست که متوسط ​​بارندگی ممکن است کاهش نیابد ، اما خشکسالی محسوس خواهد بود.

عزیز عباسی در گفت وگو با ایسنا ، با بیان اینکه سازمان بین المللی هواشناسی در گزارش اخیر خود که به طور کلی همه پیش بینی ها را مشخص می کند ، گفت: امسال بیشینه بی نظمی های اقلیمی بار دیگر در حال وقوع است و نتیجه این رویدادها خشکسالی ، گرمای عجیب است. و سیلاب های عجیب و شدیدی رخ داد که کشوری مانند آلمان را به عنوان مرکز صنعت در جهان شگفت زده کرد.

وی گفت: سالهاست دانشمندان سراسر جهان در مورد این تغییرات و بی نظمی ها هشدار می دهند. به دنبال است.

عضو هیئت علمی دانشگاه نوشیروانی بابل با اشاره به اینکه نتیجه این گرم شدن کره زمین وقوع اختلالات در سیگنال های اقلیمی است ، تصریح کرد: این امر بارش شدید باران را به دنبال خواهد داشت و این بارش ها پیامدهای متفاوتی در هر نقطه از جهان خواهد داشت. به

عباسی با بیان اینکه طبق پیش بینی ها به نظر می رسد مازندران تا سال 2050 به سمت گرمتر و خشک تر پیش می رود ، گفت: اینجا جالب است که ممکن است متوسط ​​بارندگی کاهش نیابد ، اما خشکسالی محسوس خواهد بود.

وی گفت: “در فصل مرطوب ، باران باعث سیل می شود ، اما طی دو سال دوباره شاهد خشکسالی خواهیم بود.” در پشت سدها ، کاهش آب رودخانه و خشک شدن آن و وقوع سیل ناگهانی با بارندگی های سه ماهه تا چند روز دیگر در انتظار مازندران است.
عضو هیئت علمی دانشگاه نوشیروانی بابل خاطرنشان کرد: در کشورهای توسعه یافته ، قوانین و مقررات مربوط به بحث اموال و ثبت رودخانه های رایگان به گونه ای است که آماده دریافت سیلاب های بزرگ هستند. کشورها بی سابقه بوده اند و خسارات زیادی به بار آورده اند.

وی گفت: در کشورهایی مانند ایران مهندسی غیر اصولی منجر به تجاوزگری شده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه نوشیروانی بابل با اشاره به اینکه در چند سال اخیر مشاهده شده که آب دریای خزر به شدت کاهش می یابد ، گفت: به نظر می رسد الگوی بادها ، دمای بالاتر و تبخیر از سطح باعث رطوبت از دریای خزر تبخیر می شود. ” و ورود آب به دریا مانند پل ها و سدهای مختلف مانند تجن ، بابلرود و سفیدرود مانند قبل نیست.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار داشت: در چالوس یا رامسر ، در بالای کوه ، ساختمان 10 طبقه ای را می بینید یا در اراضی ملی و دامنه های سوادکوه ، شهرهای توریستی رو به دره ، رودخانه ها و در مناطق عالی چشم انداز و دشت های بکر در حال ساخت است و در عمل هزاران هکتار از زمین های کشاورزی استان به ویلاهای لوکس تبدیل می شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه نوشیروانی بابل ادامه داد: خاک حاصلخیز مازندران زیر موزاییک و بتون مدفون شده و آنها نیز بدون توجه به حریم خصوصی و چشم اندازها در کنار ساحل ویلا می سازند.
عباسی با اشاره به موضوع تعرض به کوه ها ، دشت ها ، مراتع و جنگل های مازندران ، آن را تخلف بزرگی در مازندران خواند و تصریح کرد: مازندران امروز نه تنها مانند 50 سال پیش نیست ، حتی 20 سال پیش مانند مازندران نیست و ما باید فکر کنم حالا شد

انتهای پیام

سایت خبری دانش آموزان ایران
دانش آموزان ایران
https://iranstuds.ir/blog/search-engine-optimization/
www.iranstuds.ir/blog/search-engine-optimization/
https://iranstuds.ir
www.iranstuds.ir
iranstuds.ir
iranstuds