مراقب کلاهبرداری با حساب های جعلی باشیدایسنا / همدان فرمانده انتظامی ملایر گفت: یکی از روش های رایج کلاهبرداران در شبکه های اجتماعی از جمله شبکه اجتماعی تلگرام ، استفاده از حساب های جعلی و سپس فروش ارز دیجیتال و سرمایه گذاری در این زمینه است.

سرهنگ محمد باقر سلگی در گفت وگو با ایسنا ، افزود: در این روش ، هموطنان به سایت های خارجی نامعتبر که سرور اصلی آنها در خارج از کشور است و پس از مواجه شدن با وعده سود ، هدایت می شوند.شرکت های بزرگ در این سایت ها ثبت نام می کنند و مبالغ هنگفتی را برای ثبت نام و ایجاد حساب دریافت می کنند.

وی ادامه داد: در این روش کلاهبرداران در مدت زمان کوتاهی سود کمی به کاربران می دهند تا بتوانند اعتماد آنها را جلب کنند و پس از جلب اعتماد کاربران و سرمایه گذاری های کلان ، دسترسی کاربر به حساب به یکباره قطع می شود. . ” بودن.

سلگی افزود: کلاهبردار پس از تعقیب بازنده نیز اعلام می کند که از ماجرا بی اطلاع است به طوری که اخیراً مورد کلاهبرداری سایبری به مبلغ 8 میلیارد ریال با این روش و ترفند به پلیس گزارش شده است.

فرمانده انتظامی ملایر تصریح کرد: قبل از تحصیل در هر زمینه ای در فضای مجازی ، مطالعه و افزایش دانش و آگاهی خود را در مورد موضوع مربوطه به گونه ای انجام دهید که تمام کارهای مربوط به ایجاد حساب کاربری و انجام معاملات را به صورت حضوری انجام دهید. شرایط و ضوابط کار و تا زمانی که اطلاعات کافی و تسلط کافی بر موضوع نداشته باشید هیچ اقدامی نکنید.

وی توصیه کرد: کاربران فضای مجازی نباید به افرادی که نمی شناسند و فقط در فضای مجازی با آنها ملاقات کرده اند اعتماد کنند و اگر از شخص دیگری حساب دریافت کردند یا شخص دیگری برای آنها حساب ایجاد کرده است ، در ابتدا رمز عبور ، ایمیل و شماره تلفن را تغییر دهید از حساب پشتیبانی می کند و دسترسی افراد دیگر به حساب را قطع می کند ، و پس از آن ، حساب خود را به هیچ وجه در اختیار افراد دیگر قرار ندهید و از اعتماد به دیگران خودداری کنید.

این مقام انتظامی در بخشی دیگر از سخنان خود نسبت به ترفند جدید کلاهبرداری اینترنتی در قالب پیامک و تماس تلفنی هشدار داد و گفت: مردم باید مراقب تماس ها یا پیامک هایی با موضوع پیروزی در مسابقات ، تلویزیون باشند. و برنامه های رادیویی. “

سلگی اظهار داشت: کلاهبرداران با تماس با شهروندان از طریق خطوط اعتباری یا دائمی در روزهای تعطیل ، تبریک به آنها در یکی از برنامه ها و مسابقات و استفاده از فن بیان ، شهروندان را به جلوی دستگاه خودپرداز کشانده و با فریب آنها پول را برداشت می کنند. به آنها از حساب خود پول زیادی به دست می آورند.

وی افزود: اگر با شهروندان از طریق خطوط اعتباری یا دائمی تماس گرفته شد و از آنها خواسته شد تا برای واریز هدیه و ورود ، اطلاعات حساب و کد حواله در مقابل دستگاه خودپرداز حاضر شوند ، به هیچ وجه این کار را برای سوء استفاده افراد و کلاهبرداری انجام ندهید. ” قرار نگیرید.

انتهای پیام

سایت خبری دانش آموزان ایران
دانش آموزان ایران
https://iranstuds.ir/blog/search-engine-optimization/
www.iranstuds.ir/blog/search-engine-optimization/
https://iranstuds.ir
www.iranstuds.ir
iranstuds.ir
iranstuds