معرفی انواع گیاهان آپارتمانی تراریوم


به طور خلاصه ، تراریوم ها اکوسیستم های گیاهی مینیاتوری کامل و محصور هستند. با خرید تراریوم ، یک گلخانه مینیاتوری کوچک و زیبا روی میز خود دارید که از دیدن آن لذت می برید.

با این حال ، همه گیاهان برای رشد در هر تراریوم مناسب نیستند. گیاهان تراریوم داخلی باید شرایط خاصی را تحمل کنند. رطوبت زیاد ، جریان هوا کم و فضای محدود و غیره.

تراریوم جلوه زیبایی به دکوراسیون منزل می بخشد. آنها می توانند بسته یا باز باشند ، اما هر دو از یک اصل استفاده می کنند. تراریوم به خودی خود دوست داشتنی است ، اما تراریوم باز باعث می شود گیاهان رشد کرده و از حیاط خود خارج شوند. تراریوم های باز نیز می توانند به تصفیه هوای داخل خانه کمک کنند.

تراریوم ها در سال های اخیر بسیار محبوب شده اند و دلیل این امر را می توان به راحتی تشخیص داد. در اصل ، گلخانه های مینیاتوری و این ظروف شیشه ای پر از گل زیبایی عجیبی به هر خانه ای می بخشد. و مراقبت از آنها تا زمانی که میزان نور و رطوبت مناسب را دریافت کنند بسیار آسان است.

تراریوم ها اکوسیستم های گیاهی کوچکی هستند که در یک ظرف شیشه ای رشد می کنند. آنها به دنیای باغبانی هجوم آورده اند و دلیل آن به راحتی قابل درک است. یکی این است که تعمیر و نگهداری کمی دارند ، دلیل بعدی این است که می توان آنها را به راحتی روی یک میز قرار داد و یک افزودنی دلپذیر برای هر خانه ای ایجاد می کند.

تراریوم ها مستقل از کاکتوس ها ، ساکولنت ها و گیاهان گرمسیری هستند. این بدان معناست که مراقبت از آنها تا زمانی که دوز مناسب نور خورشید و آب را به آنها بدهید بسیار آسان است. علاوه بر این ، این باغ های مینیاتوری می توانند رشد کنند و سالها زنده بمانند.

اما قبل از اینکه یک ظرف شیشه ای تراریوم بخرید و آن را به خانه بیاورید و تراریوم خود را پرورش دهید ، قطعاً می خواهید از گیاهان مورد استفاده در تراریوم استفاده کنید. و با انواع آن آشنا شوید. برای آشنایی بیشتر با ما بیشتر بخوانید. همچنین می توانید در مورد گیاه آپارتمان تراریوم اطلاعات بیشتری کسب کرده و آن را در لینک خریداری کنید کلیک.

گیاه تراریوم

گیاهان تراریوم چیست؟

گیاهان تراریوم گیاهانی کوچک و با رشد آهسته هستند که در ظرف شیشه ای نگهداری می شوند. و اگر مهارت لازم برای مراقبت خوب از گیاهان آپارتمانی را ندارید ، آنها بهترین راه میانبر برای مراقبت از گیاهان هستند.

تراریوم ها می توانند فضای داخلی را پر جنب و جوش و جذاب تر کنند. آنها همچنین از نظر اندازه بسیار متنوع هستند.

بنابراین اگر شما یک مبتدی هستید ، در اینجا چند ایده گیاه تراریوم برای کمک به شما در شروع به کار آورده شده است:

از طیف گسترده ای از ظروف تراریوم شیشه ای مانند باز ، لامپ و بسته استفاده کنید.

در تراریوم خود گیاهانی مانند سرخس ، گوشتخوار ، گیاهان هوا و ساکولنت پرورش دهید. آنها می توانند در فضاهای بسته و کوچک رشد کنند.

مناظر دیدنی از جنگل خزه ای و باغ عجیب و غریب تا بیابان کاکتوس و جنگل های گرمسیری ایجاد کنید.

قطعات تزئینی مانند صدف دریایی ، سنگریزه های شیشه ای و چوب دریفت را به دنیای گیاهی کوچک خود اضافه کنید.

گیاهان آپارتمانی

بهترین گیاهان تراریوم

به عنوان یک قاعده کلی ، بهترین گیاهان تراریوم کوچک و کند رشد می کنند. به غیر از این ، گزینه های بی پایان گیاه تراریوم وجود دارد ، بنابراین کدام را انتخاب کنید؟ انتخاب بهترین گیاهان تراریوم بستگی به باز یا بسته بودن تراریوم شما دارد.

تراریوم های باز برای گیاهانی که شرایط خشک را ترجیح می دهند ایده آل است. ساکولنت ها ، گیاهان هوا و کاکتوس ها در آنها رشد می کنند.

تراریوم های بسته آب و هوای خاص خود را دارند. آنها برای گیاهان رطوبت و گرما مانند سرخس ، خزه و ارکیده مناسب هستند.

تراریوم های باز راهی عالی برای شروع است. آنها باعث جریان بهتر هوا در گیاهان می شوند و لازم نیست نگران تراکم باشید. علاوه بر این خطر ایجاد کپک و پوسیدگی کمتر است.

به خاطر داشته باشید که گیاهان در تراریوم های باز محیط خشک تری را ترجیح می دهند. چنین تراریوم هایی برای گیاهانی که به نور مستقیم خورشید نیاز دارند نیز خوب عمل می کنند.

در اینجا چند گیاه وجود دارد که در تراریوم های باز و بسته رشد می کنند:

1. گیاهان هوایی (تایلند)

گیاهان هوایی برای رشد نیازی به خاک ندارند. آنها از طریق آب زنده می مانند و آب و مواد مغذی را از طریق برگ های خود جذب می کنند. آنها نه تنها یک افزودنی زیبا به تراریوم ایجاد می کنند ، بلکه هوا را نیز تصفیه می کنند.

2. ساکولنت

ساکولنت ها گیاهانی با شاخ و برگهای ضخیم و گوشتی هستند. اگر اغلب آبیاری گیاهان خود را فراموش می کنید ، این گیاهان برای شما مناسب هستند و می توانند در آب کمیاب رشد کنند. بسیاری از ساکولنت ها کوچک هستند و به آنها اجازه می دهد تا سالها در تراریوم بدون پیوند زندگی کنند.

گیاهان آپارتمانی

3. سرخس های دکمه ای (Pallaea Rotundifolia)

برخلاف دیگر اعضای خانواده سرخس ، سرخس دکمه ای به خشکی مقاوم است. به دلیل طبیعت همیشه سبز و شاخ و برگ چرمی زیبا ، آنها به گیاه تراریوم محبوب تبدیل شده اند.

توجه: سرخس های دکمه ای در تابستان نور کم و در زمستان نور روشن و غیر مستقیم را ترجیح می دهند.

4. کاکتوس

اگر می خواهید منظره ای بیابانی در تراریوم خود ایجاد کنید ، کاکتوس تهیه کنید. این گیاهان نمی توانند در تراریوم های بسته با رطوبت زیاد و جریان هوای ضعیف زنده بمانند. بنابراین ، مطمئن شوید که یک دهانه متوسط ​​دارید شما یک ظرف بزرگ دارید.

5. گیاه یشمی (کراسولا اواتا)

گیاهان یشمی به طور کلی به عنوان بونسای تراریوم مانیکور می شوند. از آنجا که آنها نیاز به آبیاری مکرر دارند ، تراریوم باز برای آنها انتخاب خوبی است. یک قانون ساده این است که وقتی گیاه سطح یخ تقریباً خشک است به گیاهان یشمی خود آب بدهید.

6) گیاه فیتونیا

رشد کم ، اندازه کوچک برگ ، عشق به رطوبت و ظاهر جذاب ، آن را به یکی از موارد مورد علاقه تراریوم های داخلی تبدیل می کند.

ویژگی اصلی فیتونیا رنگ برگها است که در سه رنگ قرمز ، صورتی و سفید موجود است. همه انواع در نوع خود زیبا هستند. شما می توانید این دو را با هم ترکیب کنید تا مناظر خیره کننده ای از تراریوم ایجاد کنید.

گیاهان عصبی بومی جنگل های بارانی گرمسیری هستند ، بنابراین در شرایطی شبیه به کف جنگل های بارانی ، نور کم ، غیر مستقیم و رطوبت زیاد رشد می کنند.

7) گیاه پولکا

اگر نقاط و اشکال نامنظم را به جای خطوط مستقیم ترجیح می دهید ، پولکا گیاه شما است. طول آن می تواند به 12-20 سانتی متر برسد. در صورت مساعد بودن شرایط ، در تابستان گلهای بنفش جالب و کوچکی تولید می کند.

برخلاف بسیاری از گیاهان دوست دار تراریوم ، نور روشن را ترجیح می دهد و در شرایط کم نور ، برگ های آن سبز مات می شود. به همین دلیل است که گیاه Pella بسیار ارزشمند است اگر قصد دارید تراریوم خود را در معرض نور جزئی خورشید قرار دهید.

8) جلبک دریایی

گیاه ستاره دریایی ، همچنین به عنوان ستاره زمین شناخته می شود ، یک گیاه کوچک برزیلی با نیازهای فروتنانه است. دلیل اصلی اینکه ستاره دریایی همیشه عاشق تراریوم است شکل و رنگ پر جنب و جوش آن است. ارتفاع متوسط این تنها 6 سانتی متر است که برای تراریوم های کوچک بسیار عالی است و برای گرفتن موقعیت پیش زمینه ایده آل است.

گیاهان دریایی رطوبت و نور روشن تا متوسط ​​را دوست دارند ترجیح می دهند. هرچه نور بیشتر باشد ، رنگهای آن بیشتر نمایان می شود.

سایت خبری دانش آموزان ایران
دانش آموزان ایران
https://iranstuds.ir/blog/search-engine-optimization/
www.iranstuds.ir/blog/search-engine-optimization/
https://iranstuds.ir
www.iranstuds.ir
iranstuds.ir
iranstuds