5 درمان خانگی برای از بین بردن شپش


شپش یک مشکل آزاردهنده است. شپش سر گاهی باعث خارش و ناراحتی می شود. شپش سر در زنان بیشتر از مردان شایع است.

مراقبت از مو ، استفاده از صابون های ضد عفونی کننده ، شامپوها اغلب مشکل شپش را برطرف نمی کنند.

با این حال ، برخی از داروهای خانگی برای از بین بردن شپش وجود دارد. حالا بیایید دریابیم.

شپش سر

برگ چریش

از برگهای چریش به روشهای طبیعی برای درمان بیماریها ، Unani ، داروهای هومیوپاتی استفاده می شود. خواص زیادی دارد – ضد باکتری ، ضد ویروس ، ضد درد ، ضد تب ، ضد عفونی کننده ، ضد میکروبی ، ضد دیابت ، ضد قارچ و تصفیه کننده خون. از برگ چریش می توان برای دفع شپش استفاده کرد.

از سیر استفاده کنید

10 حبه سیر بردارید. سیب زمینی ها را پوست گرفته و آب آن را بگیرید. 2 قاشق چایخوری آب لیمو را با آن مخلوط کنید. یک خمیر درست کنید و آن را به خوبی روی پوست سر بمالید. هیچ قسمتی از مو نباید کنار گذاشته شود! خمیر را به مدت 30 دقیقه روی موها بمالید. سپس موهای خود را با آب گرم بشویید. با استفاده از این روش ، سه روز در هفته ، مشکل شپش را خیلی سریع برطرف خواهید کرد.

آب پیاز

برای از بین بردن شپش می توانید از آب پیاز استفاده کنید. آب پیاز را روی پوست سر بمالید و خوب ماساژ دهید. روی ریشه موها خوب بمالید. موها را برای مدتی بپوشانید و سپس آنها را با آب ولرم بشویید. سپس موهای خود را شانه کرده و شپش ها را بردارید. دوبار در هفته استفاده کنید.

آب لیمو

لیمو یک ضدعفونی کننده طبیعی است که شپش را از بین می برد. آب لیمو را بیرون بیاورید و مستقیماً روی سر بمالید. بگذارید یک ساعت بماند. سپس شپش ها را با کمک شانه بردارید. دوبار در هفته از این روش استفاده کنید.

نمک و خمیر سرکه

یک چهارم فنجان نمک و سرکه مصرف کنید. از نمک و سرکه خمیری تهیه کرده و آن را روی پوست سر بمالید. حالا سر خود را با کلاه دوش بپوشانید. بگذارید دو ساعت بماند. سپس از شامپو و نرم کننده استفاده کنید.

موهای خود را مرتب شانه کنید. سپس شامپو بزنید. خواهید دید که شپش ها از بین رفته اند.

راهی آسان برای از بین بردن شپش

شپش یک حیوان انگلی است. که داخل موهای سر لانه می کند. سر همیشه خارش دارد. همچنین بسیار ناراحت کننده و آزاردهنده است. شپش سر در زنان بیشتر از مردان شایع است.

باز هم ، این مشکل بسیار بزرگتری برای کودکان می شود. زیرا مانند بزرگسالان ، آنها نمی توانند از خود مراقبت کنند. بنابراین والدین را نگران می کند.

شپش ها در واقع نوعی حشره هستند. که به پوست سر ، گردن و مو می چسبد. غذای آنها خون انسان است. اندازه آنها یک دانه کنجد است. آنها فقط می توانند در 8 تا 10 روز تخم بگذارند.

شپش ها به راحتی از فردی به فرد دیگر منتقل می شوند. فردی که دارای شپش سر است ممکن است در موهای خود شپش ایجاد کند ، حتی اگر از شانه ، گیره مو یا کلاه استفاده کند.

شپش ها می توانند به مدت طولانی با لباس ، شانه ، علاوه بر مو زنده بمانند. آنها را می توان با چشم غیر مسلح مشاهده کرد. آنها سفید ، قهوه ای و خاکستری هستند. تخمهای آن گرد و بیضی شکل است. که به مو می چسبد. این حشره مضر نیست.

با این حال ، نیش آن می تواند از خارش شایع تا آلرژی متغیر باشد. همچنین می تواند باعث بثورات ، قرمزی و تورم پوست سر شود. برای کاهش بروز شپش سر با پزشک مشورت کنید. می توانید آن را چند روز بدون رفتن یا رفتن به مدرسه در خانه نگه دارید.
به طور منظم از هرگونه اسپری یا صابون ملین ، شامپوی تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید. ملافه های مورد استفاده ، روبالشی ، لباس های آغشته به آب داغ را بشویید. آن را خوب تمیز کنید.

علاوه بر این ، برخی از داروهای خانگی برای از بین بردن شپش مو وجود دارد. بیایید دریابیم.

>> مقداری سس مایونز ، سرکه سفید و چند قطره روغن درخت چای را مخلوط کنید. حالا آن را از ریشه تا انتهای موها به مدت نیم ساعت خوب مالش دهید. سپس شامپو را بردارید.

>> می تواند از یک شانه نازک دندان استفاده کند. مصریان باستان از شانه دندانی بسیار نازک ساخته شده از چوب برای از بین بردن شپش استفاده می کردند. پس از شستن موهای خود با شامپو ، موهای خود را با این شانه به خوبی مسواک کنید. شپش ها خیلی مرده اند.

>> شما می توانید از ژله نفتی استفاده کنید. این می تواند موهای شما را کمی چسبناک نشان دهد. همچنین لازم است چندین بار شامپو بزنید. با این حال ، در از بین بردن شپش بسیار مثر است.

روغن نارگیل برای پوست و مو بسیار مفید است ، تقریباً برای همه شناخته شده است. مطالعه ای در سال 2010 در برزیل نشان داد که در کشتن شپش به طور طبیعی نیز بسیار مثر است.

می توانید با مخلوط کردن کمی روغن درخت چای یا روغن میخک با آن استفاده کنید. در این مورد ، باید از روغن نارگیل خالص استفاده کنید. محققان ادعا می کنند که 80 درصد از شپش ها در عرض 4 ساعت استفاده از بین می روند.

>> روغن چریش را می توان استفاده کرد. بوی بسیار قوی است و می تواند مشکلاتی را برای شپش ایجاد کند. مطالعات نشان داده است که بوی روغن ها از جمله روغن چریش بسیار قوی است. آنها در کشتن شپش بسیار مثر هستند.

>> می توانید از سرکه سفید استفاده کنید. مقداری سرکه را با آب مخلوط کرده و روی کل موها بمالید. 30 تا 40 دقیقه صبر کنید و آبکشی کنید. یکبار در روز استفاده کنید.

احتیاط

>> از یک دارو یا دارو بیش از یک بار استفاده نکنید. اگر شپش ها بعد از دوز از بین نرفتند ، از یکی دیگر استفاده کنید.

>> در مورد کودکان ، هیچ گونه محصول شیمیایی نباید بدون نظر پزشک استفاده شود.

>> هنگام استفاده از داروهای شپش از نرم کننده ها استفاده نکنید. غذای شپش نرم کننده. که عمر طولانی تری به آن می بخشد.

>> حتی پس از مرگ یک شپش بزرگ ، تخمک های آن ممکن است به مو بچسبد. آنها را با شانه خود بکشید. تخم مرغ می تواند دوباره باعث ایجاد شپش روی موهای نوزاد شود.

>> موهای خیس را نبندید.

>> موها و پوست سر را تمیز نگه دارید.

سایت خبری دانش آموزان ایران
دانش آموزان ایران
https://iranstuds.ir/blog/search-engine-optimization/
www.iranstuds.ir/blog/search-engine-optimization/
https://iranstuds.ir
www.iranstuds.ir
iranstuds.ir
iranstuds